< návrat zpět

Milíčovský vrch a okolí červenec - II

Milíčovský vrch je asi 20 metrů vysoký kopec v Praze, na jižním okraji Jižního Města v katastru Újezdu. Jedná se o rozsáhlou deponii (skládku) výkopového materiálu ze stavby sídliště a druhého úseku trasy metra C na Háje z konce 70. let. Kopec tvoří val, který odděluje oblast sídliště Háje od Milíčovského lesa. Milíčovský vrch není součástí přírodní památky Milíčovský les a rybníky, avšak je součástí přírodního parku Botič – Milíčov.

Vrch byl později osázen hodnotnou zelení a v 90. letech zde byly postaveny cesty pro pěší a cyklisty. Z Milíčovského vrchu je daleký rozhled nejen k Jižnímu Městu, ale také do Středočeské a Benešovské pahorkatiny.

Jižně od Milíčovského vrchu vede Milíčovským lesem  zelená turistická značka z Kateřinek přes Milíčovský les do Křeslic. Podél severního úpatí vrchu vede cyklostezka A216 z Centrálního parku na Jižním Městě k silnici mezi Újezdem a Křeslicemi.

Milíčovský vrch je též označován zkratkou „ÚTÚM“ (resp. „UTÚM“), jež je vysvětlována jako Územní terénní útvar Milíčov nebo umělý terénní útvar Milíčov. Mapa viz.ZDE.

Nebyly přidány žádné příspěvky.

VYHLEDÁVÁNÍ

Sdílet

Sdílej na FB

Uživatel

PODPORA

NÁVŠTĚVY

Sledujte

REKLAMA